2022
Thursday
October
13

Tydzień spod znaku pomarańczowego ślimaka

Działdowo

Międzynarodowy Tydzień Cittaslow przypadł w tym roku w dniach 19-25 września. Pomarańczowy ślimak, w wielu postaciach, był obecny w działdowskich szkołach i przedszkolach. W ramach Tygodnia Cittaslow odbył się również konkurs plastyczny pt. „Przyjaciele ślimaka” oraz tradycyjnie Jesienny Rajd Rowerowy, zorganizowany przez MOSiR w Działdowie.

Przedszkole nr 1

Jak co roku, przedszkolaki z działdowskiej Jedynki przystąpiły do realizacji tematyki związanej z Cittaslow. Dzieci poznawały historię własnego miasta, odwiedzały ciekawe miejsca oraz wykonywały zadania plastyczne, sportowe oraz edukacyjne, związane z ideą Miast Dobrego Życia Cittaslow.

 

Przedszkole nr 3

Dzieci z działdowskiej trójeczki po raz kolejny uczestniczyły w zajęciach poświęconych idei Cittaslow.

Przedszkolaki wzięły również udział w konkursie plastycznym „Przyjaciele Ślimaka” organizowanym przez Urząd Miasta w Działdowie.

 

Przedszkole nr 5

Dzieci z Przedszkola nr 5 podczas tygodnia Cittaslow uczestniczyły w lekcjach, podczas których poznawały ideę Cittaslow podczas zabaw, zajęć plastycznych, muzycznych i słownych. Podglądały żywe ślimaki, uczyły się rymowanek i piosenek, odbyły pogadanki na temat idei slow life i zdrowego stylu życia, słuchały bajek i oglądały edukacyjne filmy.

 

Szkoła Podstawowa nr 3

W dniach 19-23 września uczniowie wraz z nauczycielami Szkoły Podstawowej nr 3  w Działdowie brali udział obchodach Tygodnia Cittaslow.

W ramach obchodów odbyły się liczne pogadanki, zajęcia plastyczno- techniczne, zajęcia kulinarne, gry i zabawy dydaktyczne oraz zawody sportowe. Podczas zajęć uczniowie zapoznali się z genezą i ideą międzynarodowego ruchu Cittaslow, a także z korzyściami wynikającymi z członkostwa w sieci miast.

 

Szkoła Podstawowa nr 4

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 bardzo chętnie włączyli się do działań promujących Ideę Cittaslow.

W naszej szkole corocznie wspieramy działania dotyczące Międzynarodowej Sieci Miast Dobrego Życia. Uczniowie naszej szkoły zaangażowali się w obchody „Tygodnia Cittaslow”.

Klasy I-III brały udział w konkursie „Przyjaciele ślimaka”. Powstało wiele bardzo ładnych prac plastycznych. Okazało się, że ślimak w naszej szkole ma bardzo wielu przyjaciół. Najładniejsze prace wyeksponowano na holu szkoły.

Uczniowie klas IV-VIII w czasie lekcji wychowawczych obejrzeli bardzo ciekawą prezentację dotyczącą Idei Cittaslow. Każda klasa mogła wykonać plakat „Cittaslow- Działdowo” z symbolem ślimaka, zabytkami miasta, hasłami promującymi zdrowy styl życia. Najładniejsze prace wyeksponowano na wystawie na holu szkoły.

Do działań w ramach tygodnia Cittaslow włączyli się także uczniowie należący do szkolnej świetlicy, wykonali wiele prac plastycznych, przygotowali gazetkę tematyczną. Bardzo chętnie zaangażowali się także uczniowie należący do Samorządu Uczniowskiego, którzy przygotowali emblematy z logo Cittaslow i przypinali je nauczycielom, uczniom i pracownikom szkoły w czasie obchodów Tygodnia Cittaslow.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji

W niedzielę (25 września) odbył się 6. Jesienny Rajd Rowerowy. Rajd odbył się na trasie Działdowo (Pl. Mickiewicza) – Klęczkowo – Burkat – Klęczkowo – Działdowo (stadion).

Na mecie czekała jak zawsze kiełbaska z grilla, napoje i herbata. W rajdzie udział wzięło 69 rowerzystów. Po rajdzie odbył się także losowanie dwóch rowerów.

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji z Tygodnia Cittaslow w Działdowie.